Interaktiv demo

Slik ser dashboardet til restauranten din ut.

Ikke et skjermbilde og ikke en funksjonsliste — det er skjermen du får dag én, med allerede én måned i den. Les den slik du ville lest din egen: hva gikk galt, hva gikk bra, og hva kostet det.

Eksempelrestaurant — Pizzeria Roma, juni 2026

Pizzeria Roma er en oppdiktet restaurant — ikke en kunde, ikke en case-studie og ikke et resultat noen har oppnådd. Hvert tall nedenfor er et gjennomarbeidet eksempel, og regnestykket stemmer: linjene summerer til totalene, og totalene summerer til fortjenesten. Ingenting her kan redigeres eller lagres, og den samme måneden serveres fersk ved hvert besøk.

Vis meg dashboardet

Ingen registrering

Prøv gratis — 3 dager

Klar på 30 minutter

Dashboard på norsk

Pizzeria Roma

Kun lesing

Omsetning og utgifter

Omsetning mot utgifter denne måneden
KategoriBeløp
Omsetning€33 000
Utgifter€31 820
Resultat før skatt€1 180

Resultat før skatt

Omsetningen din minus alle utgiftene dine.

€1 180

Omsetning
€33 000
Utgifter
-€31 820
Resultat før skatt
€1 180

+11.1%vs. forrige måned

Total omsetning

€33 000

Omsetning per kategori
KategoriBeløpAndel
Kort€20 32861.6%
Kontant€9 24028.0%
Annet€3 43210.4%
Totalt€33 000100.0%
  • Kort€20 32861.6%
  • Kontant€9 24028.0%
  • Annet€3 43210.4%

Totale utgifter

€31 820

Utgifter per kategori
KategoriBeløpAndel
Mat€12 67239.8%
Payroll€11 45136.0%
Husleie€4 40013.8%
Annet€3 29710.4%
Totalt€31 820100.0%
  • Mat€12 67239.8%
  • Payroll€11 45136.0%
  • Husleie€4 40013.8%
  • Annet€3 29710.4%

Food cost

Hvor stor andel av omsetningen din som går til mat.

38.4%

Over den trygge sonen — handle

Food cost mot dens trygge sone
NøkkeltallVerdi
Food cost38.4%
Trygg sone28.0% – 32.0%

Trygg sone: 28.0% – 32.0%

€2 112 mer mat enn denne månedens omsetning kan bære.

+3.1poeng vs. forrige måned

Payroll

Hvor stor andel av omsetningen din som går til personal.

34.7%

På sporet

Payroll mot dens trygge sone
NøkkeltallVerdi
Payroll34.7%
Trygg sone30.0% – 35.0%

Trygg sone: 30.0% – 35.0%

Tilbake innenfor båndet etter 38.9% i mai.

-4.2poeng vs. forrige måned

Omsetning mot break-even

Over break-even med €1 180

Denne månedens omsetning mot break-even-punktet
NøkkeltallVerdi
Omsetning denne måneden€33 000
Omsetning som trengs for break-even€31 820
Til gode€1 180
Omsetning denne måneden
€33 000
Betalt for måneden
€31 820
Til gode
€1 180

De første €31 820 av omsetningen dekket bare måneden. €1 180 var det som var til overs — en normal driftsdag her innbringer €1 100, så én stille uke ville ha visket det ut.

Videogjennomgang · 14 min

Vil du heller se? Hele dashboardet på 14 minutter.

Det samme dashboardet som over, skjerm for skjerm: hvorfor hver funksjon finnes, hva den forteller deg, og hvordan du bruker den.

Videoen er på engelsk.

Oversikt over master.restaurant-dashboardet: resultat før skatt, total omsetning og totale kostnader for måneden, food cost og lønnskostnader

Sett nå inn din egen måned.

Tre dager, dine ekte tall, ikke behov for kort. Hvis din food cost ligger der Pizzeria Romas ligger, ser du det på første skjerm — mens det fortsatt er noe du kan gjøre med det.

  1. Opprett kontoen din

    Navn, e-post og passord. Ikke noe kort, ingen betaling.

  2. Legg inn måneden din

    Omsetning og kostnader for én måned — de samme postene som du ser hos Pizzeria Roma.

  3. Les resultatet

    Food cost, lønn og break-even målt mot de trygge sonene, akkurat som i dette eksempelet.

Pizzeria Roma finnes ikke. Omsetningen, utgiftene og hver prosent på denne siden er et gjennomarbeidet eksempel, skrevet for å vise hvordan dashboardet leser en måned — ikke research, ikke et benchmark, og ikke noen kundes resultater. Tallene er bevisst konsistente, slik at du kan sjekke dem: utgiftslinjene summerer til €31 820, omsetningslinjene summerer til €33 000, og forskjellen er de €1 180 måneden ga. Det ene ekte tallet her er vårt eget: €4 000 spart det første året vi drev vår egen restaurant med disse tallene.