Așa arată dashboardul restaurantului dumneavoastră.
Nu o captură de ecran și nu o listă de funcții — ecranul pe care îl primiți din prima zi, cu o lună deja introdusă. Citiți-l așa cum ați citi propriul dumneavoastră: ce a mers prost, ce a mers bine, și cât a costat.
Restaurant exemplu — Pizzeria Roma, iunie 2026
Pizzeria Roma este un restaurant inventat — nu un client, nu un studiu de caz și nu un rezultat obținut de cineva. Fiecare cifră de mai jos este un exemplu lucrat, iar aritmetica se verifică: rândurile se adună la totaluri, iar totalurile se adună la profit. Nimic de aici nu poate fi editat sau salvat, iar aceeași lună este servită din nou la fiecare vizită.
Fără înregistrare
Gata în 30 de minute
Pizzeria Roma
Doar citireVenituri și cheltuieli
| Categorie | Sumă |
|---|---|
| Venituri | €33.000 |
| Cheltuieli | €31.820 |
| Rezultat înainte de impozitare | €1.180 |
Rezultat înainte de impozitare
Veniturile dumneavoastră minus toate cheltuielile dumneavoastră.
€1.180
- Venituri
- €33.000
- Cheltuieli
- -€31.820
- Rezultat înainte de impozitare
- €1.180
+11.1%față de luna trecută
Venituri totale
€33.000
| Categorie | Sumă | Pondere |
|---|---|---|
| Card | €20.328 | 61.6% |
| Numerar | €9.240 | 28.0% |
| Altele | €3.432 | 10.4% |
| Total | €33.000 | 100.0% |
- Card€20.32861.6%
- Numerar€9.24028.0%
- Altele€3.43210.4%
Cheltuieli totale
€31.820
| Categorie | Sumă | Pondere |
|---|---|---|
| Alimente | €12.672 | 39.8% |
| Payroll | €11.451 | 36.0% |
| Chirie | €4.400 | 13.8% |
| Altele | €3.297 | 10.4% |
| Total | €31.820 | 100.0% |
- Alimente€12.67239.8%
- Payroll€11.45136.0%
- Chirie€4.40013.8%
- Altele€3.29710.4%
Food cost
Ce pondere din veniturile dumneavoastră se duce pe mâncare.
38.4%
Peste zona sigură — acționați
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Food cost | 38.4% |
| Zonă sigură | 28.0% – 32.0% |
Zonă sigură: 28.0% – 32.0%
€2.112 mai multă mâncare decât poate susține venitul din luna aceasta.
+3.1puncte față de luna trecută
Payroll
Ce pondere din veniturile dumneavoastră se duce pe personal.
34.7%
Pe drumul cel bun
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Payroll | 34.7% |
| Zonă sigură | 30.0% – 35.0% |
Zonă sigură: 30.0% – 35.0%
Revenit în interiorul intervalului, după 38.9% în mai.
-4.2puncte față de luna trecută
Venituri față de break-even
Peste break-even cu €1.180
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Venituri luna aceasta | €33.000 |
| Venit necesar pentru break-even | €31.820 |
| Rămas | €1.180 |
- Venituri luna aceasta
- €33.000
- Acoperit pentru lună
- €31.820
- Rămas
- €1.180
Primii €31.820 din venituri au acoperit doar luna. €1.180 este ce a rămas — o zi de funcționare medie aici aduce €1.100, deci o săptămână liniștită ar fi anulat totul.
Preferați să priviți? Tot dashboardul în 14 minute.
Același dashboard ca mai sus, ecran cu ecran: de ce există fiecare funcție, ce vă spune și cum o folosiți.
Videoclipul este în limba engleză.

Acum introduceți propria dumneavoastră lună.
Trei zile, cifrele dumneavoastră reale, fără card. Dacă food cost-ul dumneavoastră este acolo unde este cel al Pizzeria Roma, veți vedea asta pe primul ecran — cât timp mai puteți face ceva în privința asta.
Creați-vă contul
Nume, e-mail și parolă. Fără card, fără plată.
Introduceți luna dumneavoastră
Veniturile și costurile unei luni — aceleași poziții pe care le vedeți la Pizzeria Roma.
Citiți rezultatul
Food cost, salarii și pragul de rentabilitate față de zonele sigure, exact ca în acest exemplu.
Gata în 30 de minute
Acces instant
Pizzeria Roma nu există. Veniturile ei, cheltuielile ei și fiecare procent de pe această pagină sunt un exemplu lucrat, scris pentru a arăta cum citește dashboardul o lună — nu cercetare, nu un punct de reper, și nu rezultatele niciunui client. Cifrele sunt consecvente intenționat, ca să le puteți verifica: rândurile de cheltuieli totalizează €31.820, rândurile de venituri totalizează €33.000, iar diferența este €1.180 pe care i-a făcut luna. Singura cifră reală de aici este a noastră: €4.000 economisiți în primul an în care ne-am condus propriul restaurant pe baza acestor cifre.